Profesjonalne stoisko wystawiennicze- 7 rzeczy, które musisz uwzględnić by odnieść sukces.

Profesjonalne stoisko wystawiennicze- 7 rzeczy, które musisz uwzględnić by odnieść sukces.

Udział w targach powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Jeśli dobrze się do nich przygotujemy, pieniądze i czas zainwestowane w przygotowanie stoiska, szybko do nas wrócą. Na co zwrócić szczególną uwagę organizując firmowe stoisko wystawiennicze?

1. Profesjonalne stoisko to odpowiednia lokalizacja- przemyśl ją dokładnie​

Wybierając lokalizację pod nasze stoisko wystawiennicze na targach, powinniśmy uwzględnić potencjalne szlaki komunikacyjne. Ponadto także odległość od wejścia głównego, wyjścia, toalet, restauracji oraz miejsca rejestracji gości. Podczas targów może odbyć się konferencja, której uczestnicy mogą stać się naszymi potencjalnymi klientami. Dobrze jest wtedy wybrać miejsce w pobliżu sali, gdzie będą odbywać się wykłady. Ważna jest także odległość od konkurencji oraz warunki techniczne.

2. Profesjonalne stoisko to udany pomysł – nie ma miejsca na błędy

Dobre stoisko wystawiennicze powinno przyciągać uwagę gości, trzeba przy tym jednak uważać, aby nie przesadzić z elementami dekoracyjnymi. Istnieje spora szansa, że odstraszymy w ten sposób potencjalnych odwiedzających. Idealne stoisko powinno nawiązywać designem do branży, w której działamy oraz aktualnych trendów, jakie w niej panują.

3. Profesjonalne stoisko to charakterystyczność – bycie oryginalnym

Decydując się na udział w targach, nie możemy zmarnować ani chwili. Dlatego dobrze jest zadbać o atrakcję, która przyciągnie gości do stoiska. W zależności od branży, w jakiej działamy, może to być pokaz, degustacja lub prezentacja procesu produkcyjnego. To pozwoli nam zgromadzić wokół naszego stoiska tłumy zaciekawionych gości, którym podczas oglądania będziemy mogli wręczyć ulotki czy foldery reklamowe. Tego typu atrakcja sprawi, że nasza firma zostanie zapamiętana na długo.

4. Profesjonalne stoisko to jakość wykonania – na najwyższym poziomie

Przygotowując stoisko wystawiennicze, szczególną uwagę należy zwrócić na jakość jego wykonania. Powinna być perfekcyjna. Doskonale sprawdza się tu powiedzenie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Przemyślane i doskonale przygotowane stanowisko, łatwiej przekona klientów do wysokiej jakości usług czy produktów oferowanych przez daną firmę niż foldery, czy ulotki.

5. Profesjonalne stoisko to miejsce do rozmowy – przygotuj je

Niezwykle ważną kwestią podczas projektowania stoiska wystawienniczego jest jego funkcjonalność. Musimy dokładnie przemyśleć to, jak ma odbywać się obsługa gości, którzy zechcą nas odwiedzić. Przydatny jest barek, przy którym można przystanąć i zamienić kilka słów z klientami i wręczyć im przy okazji swoje materiały promocyjne. Ważne jest także to, aby zadbać o bardziej kameralne miejsce do spokojnej rozmowy z ważniejszymi gośćmi, gdzie przy kawie będziemy mogli przedstawić szczegóły ewentualnej współpracy.

6. Profesjonalne stoisko to zapadanie w pamięć- miej pod ręką gadżety

Decydując się na udział w targach, warto zadbać o gadżety reklamowe. Oprócz materiałów informacyjnych warto obradować gości długopisami, czy kubkami z logo swojej firmy. Trafionym pomysłem są także słodycze z firmowym znakiem. Jeśli częstujemy klientów kawą, zadbajmy także odpowiedni nadruk na kubkach. Możemy także rozdawać próbki naszych wyrobów w jakiejś atrakcyjnej, zminiaturyzowanej formie.

7. Profesjonalne stoisko to ludzie- przygotuj pracowników do perfekcji

Przygotowując stoisko wystawiennicze, nie możemy zapominać, że najważniejszym jego elementem są ludzie. Nawet najlepsze pod względem wizualnym i technicznym stoisko nie przyniesie dobrych efektów, jeśli obsługa nie będzie dobrze przygotowana. Przed wyjazdem musimy określić cele, jakie chcemy osiągnąć za pomocą udziału w targach. Ważne jest także to, aby przygotować system zbierania i katalogowania kontaktów, by móc zrobić z nich jak najlepszy użytek po powrocie do firmy.

Więcej informacji na temat przygotowania się do targów, znajduje się w naszych poprzednich wpisach:

https://scianki24.pl/jak-przygotowac-sie-do-targow-cz-1-okreslenie-celu-wybor-imprezy-kalkulacja-kosztow

https://scianki24.pl/jak-przygotowac-sie-do-targow-cz-2-przygotowanie-i-obsluga-stoiska

https://scianki24.pl/jakie-koszty-uwzglednic-podczas-planowania-budzetu-przeznaczonego-na-udzial-w-targach