Czym się różni tradycyjne stoisko targowe od mobilnych systemów wystawienniczych?

Czym się różni tradycyjne stoisko targowe od mobilnych systemów wystawienniczych?

Rynek marketingu wystawienniczego nieustannie się rozwija. Dynamiczne zmiany, jakie w nim zachodzą, skłaniają do korzystania z coraz to nowszych rozwiązań. Oprócz tradycyjnych stoisk wystawienniczych, na imprezach targowych czy konferencjach coraz częściej możemy spotkać różnego rodzaju mobilne systemy wystawiennicze. Czym różnią się one od tradycyjnych stanowisk i czy warto na nie postawić?

Charakterystyka tradycyjnych stoisk wystawienniczych

Przez długie lata udział w targach czy imprezach branżowych wiązał się z wynajęciem powierzchni wystawienniczej wraz z gotowym, zabudowanym stoiskiem, za którego konstrukcję odpowiadała wynajęta firma. Wystawiający, który wynajmuje takie stoisko płaci za budowę stoiska, jak i oklejenie go folią – jednym z elementów, które odróżnia jego stanowisko od pozostałych. Ponadto, stoiska takie można urozmaicić dodatkowymi półkami czy ekranami. Tradycyjne stoiska targowe to trwałe rozwiązanie, które jest odporne na uszkodzenia, jak i wygodne – firma, która wystawia się na targach przyjeżdża „na gotowe”. Wiążę się ono jednak również z większymi kosztami.

Charakterystyka mobilnych systemów wystawienniczych

Dlatego też coraz większą popularność zdobywają proste w montażu i demontażu, wygodne w użyciu i transporcie, mobilne stoiska wystawiennicze. Składają się one z kilku paneli graficznych oraz aluminiowych stelaży, co pozwala w szybki sposób stworzyć komfortowe warunki pracy, jak i prezentacji oferty firmy. Do ich konstrukcji niepotrzebne są żadne narzędzia, ani też profesjonalna ekipa montażowa. Sami możemy w kilka minut złożyć nasze idealne stoisko, decydując o jego formie czy kształcie. Jest to szczególnie istotne, gdy chcemy nieco przebudować stanowisko w trakcie trwania imprezy. Od prostych stoisk targowych poprzez nowoczesne wyspy w centrach handlowych czy całe modułowe pokoje na konferencjach. Mobilne systemy wystawiennicze to efektowne, niedrogie, a przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, które zaskakuje swoją wygodą.

Dodatkowe akcesoria

Do niedawna jedną z największych zalet tradycyjnych stoisk była możliwość zawieszenia ekranu czy półek. Obecnie jednak takie rozwiązania są również możliwe w mobilnych systemach wystawienniczych. Dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i formach, wyposażone w dodatkowe półki, oświetlenie czy stoliki z krzesłami, nowoczesne systemy pozwalają tworzyć udane imitacje pokoi. Stworzona w ten sposób przestrzeń zagwarantuje przyjemną atmosferę, idealną do rozmowy z klientem, który będzie chciał spędzić czas przy naszym stoisku.

Podsumowanie

Jeśli zainteresowała Cię koncepcja mobilnych systemów wystawienniczych, zachęcamy do kontaktu z profesjonalistami Ścianki24.pl, którzy pomogą wybrać rozwiązania praktyczne, jak i atrakcyjne wizualnie, dopasowane do charakteru Twojej firmy.